Kaveta Bohemia

Chovatelská stanice malých oranžových, orange-sable a black & tan špiců

Chovem malých oranžových a orange-sable špiců se zabývám od roku 1989. V roce 2009 jsem zakoupila štěně - fenku v barvě black & tan a ráda bych se věnovala chovu malých špiců i v této vzácné a atraktivní barvě. Štěňátka narozená v naší chovatelské stanici vyrůstají uprostřed rodiny a tudíž jsou odmalička zvyklá na běžný chod domácnosti, což přispívá k jejich vyrovnané povaze. Špic se vyznačuje milou slunnou povahou, jsou to veselí, hraví a věrní psíci. Jsou nenároční, netrpí prakticky žádnými chorobami a nevyžadují střihovou úpravu. Špic miluje svého pána, chce mu být nablízku, a proto se nehodí do kotce. 

Špiclíci z naší chovatelské stanice dělali a dělají radost svým majitelů nejen v České republice, ale také ve Švýcarsku, Finsku, Švédsku, Norsku, Nizozemsku, Itálii, Bulharsku,  Polsku, Slovensku a Maďarsku. Jelikož se snažím o příliv nové nepříbuzné krve do svého chovu, importovala jsem fenku z Finska (ch.st. Sunny Range´s) a z Německa (ch.st. v. Chandrapura a Maja´s Pomeranianworld), pejska z Lotyšska (Grand Master Korol Kid) a také z tohoto důvodu plánuji zahraniční krytí. Při výběru chovného  páru se snažím, aby výsledek – štěňátka byla co nejkrásnější a samozřejmě zdravá. Že se nám to docela daří, svědčí i úspěchy chovatelské stanice Kaveta Bohemia. 

 Hanny, Hakim a Ivanhoe Kaveta Bohemia

Úspěšná chovatelská stanice Kaveta Bohemia na Klubové výstavě na Konopišti v říjnu 2005, Hanny je Nejkrásnější fena roku 2005, ch. stanice Kaveta Bohemia je Nejlepší chovatelská skupina.

Úspěšná chovatelská stanice Kaveta Bohemia na Speciální výstavě špiců v Mladé Boleslavi 2003

 

Úspěšná chovatelská stanice Kaveta Bohemia na Klubové výstavě špiců v Praze 2003.

Chovatelská stanice Kaveta Bohemia na Speciální výstavě ve Zbraslavi u Brna, červen 2004

 Chicco Kaveta Bohemia  Ivanhoe Kaveta Bohemia

Naše štěňátka na titulní straně časopisů

 

Charlotte Kaveta Bohemia na titulní stránce finského kynologického magazínu